Follow Us         

Scholastics




INTERNATIONAL COMMERCE OLYMPIAD

S. No

Name

Class

Position

Remarks

1

Yash Aggarwal

XI

First

Both the students were awarded with a Trophy, Gold Medal and a certificate of Merit

2

Shivoy Dudeja

XII

SOF- NATIONAL CYBER OLYMPIAD

S. No

Name

Class

Position

Remarks

1

Saurish Malik

II

First

All the students secured 1ST position and were awarded with a Gold Medal

2

Gunin Sethi

I

3

Medhansh Chopra

II

4

Divyansh Nagpal

III

5

S Shuaryaa Goel

IV

6

Siham Bhardwaj

V

7

R Malar Vathanam

VII

8

Viedes Kasera

IX

9

Tarush Goyal

XII

10

Vaibhav Malhotra

XII

11

Tanuj Vashist

XII

SOF INTERNATIONAL MATHEMATICS OLYMPIAD

S.No.

Class

Name of the Student

School Rank

Remarks

1

I

Ridhi Kohli

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

2

I

Sankalp Khandelwal

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

3

I

Arnav Saxena

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

4

I

Vaishnavi Mittal

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

5

I

Divit

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

6

II

Aarush Kumar

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

7

II

Karan

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

8

II

Atharv Kapil

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

9

II

Navya Singh

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

10

III

Deepit Punyani

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

11

III

Ananya Hasija

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

12

III

Rudra Aggarwal

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

13

IV

Aviral Yadav

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

14

IV

Adityaraj Agrawal

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

15

IV

Manan Jain

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

16

V

Ashita Jain

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

17

V

Ribhav Rana

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

18

V

Sanchi Sharma

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

19

VI

Suhana Sharma

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

20

VI

Vanshika Bansal

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

21

VI

Rakshanda Vasav

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

22

VII

Yukti Goel

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

23

VII

Avyukt Dhall

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

24

VII

Kushh Gupta

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

25

VIII

Priyansh Kumar

3

The student was awarded a Bronze Medal and a participation certificate

26

VIII

Ansh Bansal

2

The student was awarded a Silver Medal and a participation certificate

27

VIII

Komal Raghav

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

28

IX

Veides Kasera

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

29

X

Satvik Gupta

1

The student was awarded a Gold Medal and a participation certificate

Achievements for the month of August

SCIENCE OLYMPIAD FOUNDATION

SCHOOL: (DL 1069) GD GOENKA PUBLIC SCHOOL, SECTOR-9, ROHINI, NEW DELHI

CLASS

STUDENT'S NAME

CATEGORY

INT. RANK

ZONAL RANK

REWARDED WITH

NATIONAL CYBER OLYMPIAD

1

GUNIN SETHI

ZONAL

86

20

CERTIFICATE OF ZONAL EXCELLENCE

NATIONAL SCIENCE OLYMPIAD

1

KARAN

ZONAL

41

21

CERTIFICATE OF ZONAL EXCELLENCE

2

NAVYA SINGH

ZONAL

10

4

NSO - ZONAL BRONZE MEDAL (RS. 333 CERTIFICATE OF ZONAL EXCELLENCE)

3

ANANYA HASIJA

ZONAL

619

22

CERTIFICATE OF ZONAL EXCELLENCE

INTERNATIONAL SCIENCE OLYMPIAD

1

VEIDES KASERA

ZONAL

131

18

CERTIFICATE OF ZONAL EXCELLENCE

Achievements for the month of September

Bhartiya Vikas Parishad Award

The following teachers were awarded for their excellent results:

S.No.

Teachers’ Name

Subject

3

Ms. Jaya Bharti

English

4

Ms. Mansi Babrah

Maths

5

Ms. Shweta Mehra

Social Science

6

Ms. Sumanlata

B.St.

7

Mr. Dharmender

Maths

8

Ms. Anu Dudeja

Co-Curricular

This year the following students were felicitated for their excellent academic results during the session 2017-18:

S.No.

Students’ Name

Class

1

Vanshika Bansal

7B

2

Kush Gupta

8B

3

Jiya Neol

9A

4

Veides Kasera

10A

5

Saloni Bansal

11C

6

Aditi

12A

7

Shruti Gupta

12B

8

Ananya

12C